REZİLYANS'A BAŞLA

Tina İSKENDER

Tina İSKENDER
Tina İSKENDER

Yoga, Nefes Ve Meditasyon Eğitmeni

Neden yogayı seçtiğini şöyle dile getiriyor:
 “Hayat bana limon verdiğinde limonata yapabileceğimi yoga felsefesiyle tanıştıktan sonra keşfettim. Ben de Yoga, Nefes, Meditasyon birikim ve deneyimlerimi paylaşarak kişilerin kendi limonatalarını yapabilmelerine alan açıyorum. 21 yılda bir çok değerli okul, hoca, kurs ile edindiklerimi derleyerek aktarıyor olmak ve binlerce yıldır varlıklarını sürdüren bu kadim bilgilerin yayılmasına aracılık etmek beni mutlu ediyor.

Tina İskender İstanbul’da doğdu. Sırasıyla Sainte Pulcherie, Saint Benoit ve Marmara Üniversitesi Radyo-TV bölümünden mezun oldu. Çeşitli holding ve otellerde halkla ilişkiler üzerine çalıştı. TV yapım şirketlerinde koordinatörlük yaptı. Sanat galerisi işletmeciliği ve reklamcılık alanları da dahil olmak üzere toplam 20 yıla yakın kurumsal alanda çalıştı.

İlk defa 15 yaşında tanıştığı yogayı 2000 yılından bu yana düzenli olarak yapıyor. 
2005 yılında eğitmenlik eğitimleri alarak yoga yolculuğunu eğitmen olarak da sürdürmeye başladı. Uluslararası Sivananda Vedanta Merkezi'nin Avusturya ve Fransa'daki okullarından ileri yoga eğitmenlik sertifikalarına sahiptir.

İsviçre'de "Zinal Avrupa Yoga Konferansları"na 4 yıl süreyle katılarak Avrupa'nın ileri gelen eğitmenlerinden nefes, konsantrasyon, çocuklarla yoga, gülme yogası ve yoga terapi eğitimleri aldı.  Hindistan ve Ingiltere'de Brahma Kumaris Meditasyon okulunun uluslararası eğitmenlerinden dersler aldı.  Bunlarla birlikte Evrensel Enerji, Reiki 3, Bilinçli Hipnoz, Dorn Terapi, Eğitimci Eğitimi, Yaratıcı Drama Liderliği sertifikalarına sahiptir.

Dört yıl süresince İrem Orhon'un Mucizeler Kursu, üç yıl süreyle Bilyay  Akademisi'nde Kendini Bilme konularında eğitim almıştır. 
Uluslararası Şiddetsiz İletişim (CNVC), Eta Entegratif Tıp Akademisi, Bilinçli Farkındalık (Mindfulness), Chigong, Sanat ve Hareket terapisi temel sertifikalarına sahiptir ve bu alanlarda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Birikimlerini 2 farklı yoga merkezi, bir vakıf okulu, şirketler ve özel dersler aracılığı ile yetişkinler, gençler ve çocuklar ile paylaştı. 

Son iki yıldır birikimlerini farklı yollar ile aktarmak üzere yaşamını şehir dışında sürdürmeyi seçti.  Doğanın desteğinin insan psikolojisi üzerindeki yadsınamaz etkisinin birebir deneyimlendiği kamplar, atölyeler düzenliyor.

Hayat mottosu, "Sakin ol, farket, ışığını genişlet, yoluna devam et, yaşamını hafiflet" olarak özetlenebilir.