REZİLYANS'A BAŞLA

Özüm ÇEKİNİR

Özüm ÇEKİNİR
Özüm ÇEKİNİR

Jung Koç ve Sistem Dizimi Uzman Uygulayıcı

"İnsanlara özlerini bilme noktasında hatırlatıcı olmak, onlara kendilerini gösterecek aynayı tutabilmek, bağ kurmanın iyileştirici etkisinden faydalanmalarını sağlamak için 2018 yılında Kozyatağı’nda yer alan Öz’üm Yaşam ve Gelişim isimli merkezi kurdum."


Özüm Çekinir, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 1997 ve 2009 yılları arasında Philip Morris, Hyundai gibi uluslararası şirketlerde, pazar araştırmaları alanında, Türkiye ve Global pazarlarda önemli pozisyonlarda yer aldı.
Oğlunun doğumu ile profesyonel hayata ara vermek zorunda kaldı.
2011 yılında pazar araştırmaları kariyerinde farklı bir pencere açtı. Freelance Moderatörlük ile hızlı tüketimden otomotive kadar farklı sektörlere, fokus grup, etnografik araştırmalar gibi kalitatif araştırmalar yaptı. Yabancı ve yerel markaların ekiplerine, iç görü ortaya çıkarma ve ürün geliştirme süreçlerinde destek oldu. Uluslararası Zaltman sertifikalı ZMET moderatörlerinden oldu.
2010 yılında TSDE (Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü) eğitimine başladı. DGFS- Alman Sistem Dizimleri Birliği onayıyla “Uzman Sistem Dizimi Uygulayıcısı” olarak 2015’te akredite oldu. Sistem dizimi alanında isim yapmış birçok farklı kişiden de eğitimler alarak bu alandaki bilgi, birikim ve deneyimini derinleştirdi. Marka ve kuruluşlarla sistemik dizim çalışmaları yürüttü.

2018 yılında, ünlü psikoterapist Carl Gustav Jung’un bakış açısını benimseyen, ICF akredite Jungian Coaching School’dan, Jung Koçluk eğitimini tamamladı. Bireylerin ve kurumların bilinç dışını da ele alacak şekilde, Jung Koçluk çalışmalarını yürütmeye başladı.
2016 yılından başlayarak Emei Linji Qigong Okulu, 13. Soy Sahibi Grandmaster Fu Wei Zhong , Cem Şen, Lee Holden gibi isimlerle Qigong ve Meditasyon çalışmaları yapmaya başladı.
Qİgong sayesinde Taoizm, Budizm, Zen felsefesi gibi kadim bilgileri öğrenmeye yöneldi.
Şu an İstanbul Üniversitesi, Felsefe bölümü eğitimine devam ediyor. Öz’üm Yaşam ve Gelişim isimli bir merkezin de kurucusu.
Yukarıda bahsi geçenlerin yanı sıra, Öz’üm Yaşam ve Gelişim’de danışmanlığını yaptığı diğer alanlar ise Aromaterapi, Duygusal Özgürleşme Tekniği (EFT), Access Bars ve Reiki çalışmaları.
Özüm evli ve 1 çocuk annesi. Kendimizle, bilincimizle ve bilinç dışımızla, köklerimizle ve içinde yaşadığımız sistemlerle bağ kurarak iyileşmeye hizmet ediyor.