REZİLYANS'A BAŞLA

Rezilyans Temelli Koçluk

Geri

21. yüzyılda iş hayatı giderek daha zor hale gelmeye başladı. Kurumlar, çalışanlar, yöneticiler ve liderler çok ciddi meydan okumalarla karşı karşıyalar.
 ✓ Daha verimli olma,
 ✓ Büyüme,
 ✓ Inovatif olma,
 ✓ Zamanı iyi kullanma,
 ✓ Iş - özel hayat dengesi kurma

gibi nice farklı çaba ve amaç kurumları, kurumların en önemli varlığı olan çalışanları ve dolayısıyla onların yönetici ve liderlerini zorlamaya başladı.

Bunlarla birlikte dünyada ve ülkemizde doğada, teknolojide, bilimde, siyasette ve ekonomideki her geçen yıl daha da hızlanan tüm değişimler zorlukları daha da artırdı.

Değişim Normaldir ve Kaçınılmazdır.

Hissedilen stres, karşılaşılan zorluklar normaldir. Hepimiz bunu zaman zaman deneyimliyoruz.
Harvard Business School'da Liderlik Profesörü ve yazar olan John Paul Kotter, değişim söz konusu olduğunda iki alana dikkat etmemiz gerektiğinden bahsediyor:

1) Dış dünyadaki değişimler
2) Bunların iç dünyadaki (birey, ekip ve kurum) yansımaları ve etkileri

Dış dünyadaki değişimi durdurmak mümkün olmadığı gibi buna ayak uyduramayan kurumlar zamanla yok oluyorlar. Peki bu durdurulmaz dış değişim devam ederken, iç dünyadaki değişimi sağlayamayan bireylerin yani çalışanların kuruma etkisi nasıl oluyor? Tabii ki değişimin en temel halkası olan bireyler uyum sağlayamadığı zaman değişimin başarı gösterme şansı olmuyor.
İşte ister günlük iş hayatında hali hazırda yaşanan zorluklar olsun, ister (Beklenmedik bir birleşme, işten çıkarmalar, bütçe durdurulması veya yeni düzenlemeler gibi) önemli değişimlerin getirdiği zorluklar olsun ekiplerine rol model olmak zorunda olan yönetici ve liderlere çok iş düşüyor.

Ekiplerinin değişime başarılı şekilde adaptasyonu liderlerin temel görevlerinden biridir.

Ancak yöneticilerin ve liderlerin de birer insan olduğunu ve değişimlere adaptasyon ihtiyaçlarını unutmamak gerekir. Üst düzey yöneticiler ekiplerine destek olma yolunda öncelikle değişime uyuma kendilerinden başlamalıdır.
Değişim başladığında göz korkutucu gelebilir. Liderlerinizin ve yöneticilerinizin değişime karşı ihtiyacı

 

Rezilyans Temelli Koçluk seansları ile üst düzey yöneticilerinizin değişimi kucaklaması sağlanır.

 

Rezilyans Temelli Birebir Koçluk uygulamalarının sonucu olarak, üst düzey yöneticiler zorluklarla başa çıkma yeteneklerini geliştirirler ve değişimi içselleştirirler. Böylece hem ekiplerine rol model olurlar hem de onların da bu zorlukların altından kalkmasına ve değişime uyum sağlamalarına ışık tutabilirler.
Üstelik bu koçluk seansları onlara Rezilyans becerilerini kazandırdığı için anlık bir çözüm değil, üst düzey yöneticilere hayatı boyu kullanacağı bir araç seti sunar.


Rezilyans Temelli Birebir Koçluk hakkında daha detaylı bilgi almak ya da koçluk teklifi için lütfen info@rezilyans.com adresinden bize e-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun. Sizi en kısa sürede cevaplayalım.