REZİLYANS'A BAŞLA

Duygu BADUR

Duygu BADUR
Duygu BADUR

Mindfulness - MBSR Kalifiye Eğitmeni

"Merhaba. Benim yolum Mindfulness’ı sadeleştirmek, özünü çıkartıp sunmak ve uygulamaya teşvik etmek.  Mindfulness’ın rahat ve uygulanabilir bir yaklaşım olduğunu anlatmak için kolay, akılda kalıcı yolları seçiyorum. Kişisel gelişimin ve farkındalığın tüm yaşam deneyimini iyileştirebileceğine inanıyorum."

Duygu Badur Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra hızlı tüketim ve dijital içerik faaliyetlerindeki şirketlerin pazarlama departmanlarında marka müdürü olarak çalıştı. 
2011 yılında kendi e-ticaret girişimiyle markasının kurucu ortağı oldu. E-ticaret ve perakende alanında gelişen yoğun iş hayatını dengede tutabilmek adına 2013 yılında nefes çalışmalarına başladı. Tai Chi dersleri ve meditasyon pratiklerini hayatına katarken 2016 yılında 8 haftalık MBSR - Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programını bitirdi. 
2017’de Kaliforniya Üniversitesi San Diego’dan (UCSD) Farkındalık Temelli Mesleki Eğitim Enstitüsü’ndeki (www.mbpti.org) Mindfulness Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisi Steven Hickman ve baş eğitim danışmanı Susan Woods ile Yoğunlaştırılmış Eğitmenlik Eğitimini (MBSR-TTI) tamamladı ve 2021 yılında kalifiye eğitmen ünvanına hak kazandı.
Evli ve 2 çocuk annesi olan Duygu plastik atık tüketimini azaltmak için kendini ve çevresini farkındalıkla teşvik ediyor. Akıcı İngilizce, orta seviyede Fransızca ve İtalyanca bilen Duygu boş zamanlarını boş bırakmaya özen gösterirken kayak ve pilates gibi sevdiği sporlara düzenli vakit ayırıyor