REZİLYANS'A BAŞLA

Rezilyans Temelli Koçluk

Geri

Rezilyansı zihniyet kasınız olarak düşünün.

Hayatta karşımıza durmadan çıkan değişim ve farklı zorluklarla tek başımıza başa çıkmak zor olabilir. Sevdiklerimizin kaybı, hastalıklar, ayrılıklar, kariyerde yaşadığımız çıkmazlar ve yaşadığımız her tür değişimin altından kalkmak zorlandığımız bir meydan okumadır. 

Bunlarla ancak farklı bir zihinsel tutum ile başa çıkabiliriz. Rezilyans çalışmaları ile zihniyet kaslarımızı güçlendiririz. 

Yaşadığımız bazı zorluklar ve değişimler tamamen bize özeldir ve ancak koçluk seansları ile bire bir çözümlenebilir.

Rezilyans Temelli Birebir Koçluk seansları ile bu zorlukların altından büyüyerek ve güçlenerek kalkmak sağlanır.

Rezilyans Temelli Birebir Koçluk uygulamalarının sonucu olarak, zorluklarla başa çıkma yetenekleriniz gelişir.

Üstelik bu koçluk seansları size Rezilyans™ becerilerini kazandırdığı için sadece o anlık bir çözüm değil, hayatınız boyunca kullanacağınız bir araç seti sunar. Böylece karşılaştığınız her zorluk ve meydan okumada sürdürülebilir bir beceriler seti elde etmiş olursunuz.

Rezilyans temelli koçluk görüşmelerimizi bu beş ana araç kapsamındaki ihtiyaçlar doğrultusunda yaparız. 

 Rezilyansın temelinde kullandığımız beş ana araç vardır. Bunların altında ise çok daha fazlası.

  • Özfarkındalık: Çoğu zaman gerçek duygularımızın farkında olmayız ve bu, davranışlarımıza ve tepkilerimize yansır. Oysa ki Rezilyans ile özfarkındalığımız arttıkça olaylara tepkilerimizin, dirençlerimizin sebebini anlar ve değişimi sağlayabiliriz.
  • Zihinsel Çeviklik Ve Esneklik: Olaylara farklı açılardan bakabilme yeteneği ve problem çözme. Farklı açılardan bakabilme, rezilyansın çok temel taşlarından olan kabul ve uyumu da bize sağlar.
  • Olumlu Tutum ve Endişeyi Yönetmek: Rezilyansın iki çok önemli aracı; Gerçekçi bir iyimser tutumda olmak. Bizi felaket senaryolarına sürükleyen (varsayımsal) olumsuz düşünce tuzaklarından kaçınmamızı sağlamak.
  • Özyeterlilik/Ustalık: Kendi yeteneklerinizi, güçlü yönlerinizi bilmek, «yapabilirim» tavrına sahip olmak. Güçlü karakter özelliklerinizi daha rezilyant olmak için bir kaldıraç olarak kullanabilirsiniz.
  • Bağlantı:  Bağlantı sadece birileriyle olmak zorunda değil. Bu bir amaç, bir fikir ya da bir göreve bağlantı da olabilir. İlişki ve bağlantı zor zamanlarda bizi tekrar ayağa kaldırmak için güçlü araçlardır.

Rezilyans temelli koçluk görüşmelerimizi bu beş ana araç kapsamındaki ihtiyaçlar doğrultusunda yaparız.

Rezilyans Temelli Birebir Koçluk hakkında daha detaylı bilgi almak ya da koçluk teklifi için lütfen info@rezilyans.com adresinden bize e-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun. Sizi en kısa sürede cevaplayalım.